Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2025. Április 23. 07:45, szerda | Életmód
Forrás: MTI

600 ezer forintos pénzbüntetést kapott az "ördög ügyvédje"

600 ezer forintos pénzbüntetést kapott az

Jogerőssé vált az ítélet az \"ördög ügyvédjeként\" ismertté vált elkövető bűnügyében, miután a másodfokú bíróság helybehagyta az elsőfokú ítéletet - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-t.

A vádhatóság azt közölte, az ügyben egy ügyvédet és egy másik férfit vádoltak meg kilenc rendbeli, különleges személyes adattal visszaélés vétségével.

A vád szerint a két férfi elősegítette, hogy különleges személyes adatokat tartalmazó, szexuális tartalmú fénykép-, illetve videófelvételek kerüljenek nyilvánosságra az interneten, jelentős érdeksérelmet okozva.

Az ügyvédet a Veszprémi Járásbíróság első fokon bűnsegédként elkövetett, kilenc rendbeli, különleges személyes adattal visszaélés vétsége miatt 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélte, társát - bizonyítottság hiányában - felmentették.

Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész mindkét vádlottal szemben súlyosbításért, míg az elítélt férfi és védője felmentésért fellebbezett.

A másodfokú bíróság az elsőfokú ítéletet helybenhagyta, azon nem változtatott, így a vád eredményeképpen a jogász férfi esetén megállapította a büntetőjogi felelősséget, helybenhagyva a 600 ezer forintos pénzbüntetést - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:41, szerda | Életmód

Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal is várja a közönséget a Nemzeti Vágta

Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal várja a közönséget a Nemzeti Vágta, amelynek háromnapos futamain több mint 100 lovas indul október első hétvégjén Szilvásváradon.

2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Életmód

Tíznapos országjárásra indult az első születésnapját ünneplő Csukás Meserádió

Tíznapos országjárásra indult az egyéves születésnapját ünneplő Csukás Meserádió; a turné Veszprémből indult hétfőn, ahol játékos programok, köztük a közmédia munkatársainak meséi várták az óvodás korú gyerekeket.

2025. Szeptember 07. 08:41, vasárnap | Életmód

Boldoggá avatták Bódi Mária Magdolna vértanút Veszprémben

Szüzet emelt ma oltárra az egyház, Bódi Mária Magdolna szűz és vértanú 24 éves sem volt, amikor életét áldozta a hitért és a tisztaságért