Hírek
2011. Augusztus 21. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A búza miatt nem emelkedhet a kenyér ára

Budapesten a Szent István-napi kenyér megszentelésével kezdődött a Magyar Pékszövetség rendezvénye.
Az élelmiszer-biztonságért is felelős államtitkár szerint a bőséges, jó minőségű idei termés után a búza önmagában nem okozhat áremelkedést a pékáruknál.
A megáldott és felszeletelt Szent István napi kenyér ízére sokan kíváncsiak voltak. A Magyar Pékszövetség receptje alapján készült, hagyományos és burgonyás kovászból készült kenyér egyes boltokban is kapható. Kurdi András, a Magyar Pékszövetség elnöke elmondta: „ez egy rendkívül munkaigényes termék, tehát teljesen más kategóriájú, mint egy sima fehér kenyér”.
Az idei 40 millió tonnás termés 70 százaléka étkezési búza. Kardeván Endre helyettes államtitkár kijelentette: a gabonaárak és a termés miatt nem fog emelkedni a kenyér ára. Hozzátette: azt nehéz megjósolni, hogy az olaj vagy üzemanyagok vagy egyéb dolgok miatt esetleg lesz-e áremelés.
Bár a kormány több rendelettel is segítette a hazai kistermelők piacra jutását, a Magyar Ízek Sétányának kiállítói az alacsony felvásárlási árakra panaszkodtak. A kormány két újabb jogszabályt készít elő. Ősszel léphet hatályba a Magyar Termék Rendelet, amely szerint egy árut csak akkor lehet magyarként értékesíteni, ha minden alapanyagát Magyarországon állították elő. A hungaricum-törvény pedig a prémium kategóriás élelmiszerek forgalmazását szabályozza majd. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.