Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2019. Október 21. 13:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A gyorsaság és az együttműködés a kibervédelem alapja

A gyorsaság és az együttműködés a kibervédelem alapja

A kibervédelem alapja a gyors reagálás a fenyegetésekre, és a szakemberek közötti hatékony együttműködés

– mondta a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének sajtóreferense az M1 vasárnap esti műsorában.

Bor Olivér hangsúlyozta, hogy a hekkerek nem csupán gazdasági, hanem nemzetbiztonsági érdekeket is veszélyeztethetnek. Tevékenységük - mint fogalmazott - kizárja az etikusságot, hiszen a kettő csak akkor férne össze, ha a feltárt hiányosságokat közölnék az érintettekkel, illetve nem hoznák azt nyilvánosságra. Véleménye szerint tökéletes kibervédelem nincs, a magyar szakemberek ugyanakkor Európa legjobbjai közé tartoznak.

A szakértő a hozzá nem értőket óvatosságra és körültekintésre intette. A világhálóra kapcsolt eszközök mindegyike támadható, a digitalizációba vetett bizalmat azonban ennek ellenére is meg kell őrizni - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.