Hírek
2017. December 22. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén változékony, de melegebb idő várható

Változékony idő várható a hétvégén: esőre, hóra, napsütésre is készülni kell. Emellett melegszik az idő, december 24-én többfelé 10 Celsius-fok körüli maximumok várhatók
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken több-kevesebb napsütés várható. A szél több helyen élénk, néhol erős lehet. A Nyírségben várható csapadék. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között alakul. Napközben általában plusz 4-8, északkeleten viszont csak 1-3 fokig melegszik a levegő.
Szombat reggel a Tiszántúlon lehet helyenként havas eső, hó, napközben néhol alakul ki zápor, a hegyekben hózápor. Sokfelé a szél is megerősödik. A minimumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 4, a maximumhőmérséklet plusz 2-7 fok között várható.
Vasárnap, szenteste napján is többfelé erős lesz a szél. Emellett viszont az ország nagy részén többórás napsütés várható. Inkább csak reggel, délelőtt, főként keleten alakulhat ki helyenként kisebb eső. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 5 fok között, napközben plusz 6-11 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját