Városlista
2025. november 15, szombat - Albert, Lipót

Hírek

2012. Július 30. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A kutyák is húzzák a belföldi turizmust

A kutyák is húzzák a belföldi turizmust

A nyaralási szezonban előfordul, hogy nem az egész családnak szólnak a repülőjegyek, és nincs kire hagyni a kis kedvenceket. Ilyenkor jöhet szóba a kutyapanzió. Kaliforniában nem ritka, hogy extra szolgáltatásként akár franciaágyat is kérhetnek gazdáik a négylábúaknak, de hazánkban a klasszikus és olcsóbb kutyafekhely dívik.

Az egyik kutyapanzió tulajdonosa azt mondta a Gazdasági Rádiónak, hogy leginkább a nyári időszakban veszik igénybe a kutyatartók a panziókat, de karácsonykor is nagy a forgalom. Egyébként az átlagos ár itthon 2000 és 2500 forint körül van. A panziók arra is fel vannak készülve, hogy nehogy valaki csak úgy otthagyja a kutyust. Egy adatlapot kell kitölteni, amin minden adat és nyilván elérhetőség rajta van.

Dr. Pongrácz Pétert, az ELTE etológiai tanszékének biológusa azt mondta a Gazdasági Rádiónak, hogy a kutyapanzió sokszor inkább kedvez a gazdinak, mint a kedvencnek. A szakértő elmondta, hogy bármilyen megbízható egy panzió, a legjobb megoldás, ha a kutyát otthon hagyjuk és kutya-szitterre bízzuk. Ez lehet egy rokon vagy közeli ismerős, aki a távollétünkben ellátja az ebet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld

A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök

Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.