Hírek
2017. Május 08. 15:08, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
A magyarok kétharmada biciklizik egy felmérés szerint
A magyar lakosság \"bicikli-párti\", a 18-69 évesek közel 70 százaléka rendelkezik saját kerékpárral és 65 százalékuk, ha csak alkalmanként is, de szokott kerékpározni, ötödük szinte minden nap biciklire pattan
- derül ki a legfrissebb Cofidis Hitel Monitor országos reprezentatív kutatásból. A lakosság kétharmada a biciklit a mindennapi közlekedésre alkalmas eszköznek tartja, ugyanennyien vélik azt is, hogy még mindig nincs Magyarországon elég bicikliút ahhoz, hogy a kerékpár a mindennapi közlekedés része legyen. A biciklizők többségét leginkább az motiválná, ha több lenne a kerékpárút. A jelenlegi körülmények között csak négyből egy felnőtt közlekedik rendszeresen kerékpárral.
A magyarok kerékpárra legfeljebb 10 ezer forintot költenek évente, ha új kerékpár vásárlásban gondolkoznak nem mennek 60 ezer forint fölé.
Az Eurobarométer nemzetközi felmérés adatai szerint Magyarország a rendszeres kerékpárhasználat tekintetében a negyedik legjobban teljesítő ország volt az EU-ban 2013-ban, a megkérdezettek 45 százaléka hetente legalább egyszer ült kerékpárra. Ezzel szemben 2017-re ezek a számok változtak: a kutatás szerint némi visszaesés érzékelhető, mert jelenleg csupán 35 százalék mondja ugyanezt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 12:00, csütörtök | Életmód
A TikTok harmadik éve a legértékesebb kínai márka
A TikTok idén már a harmadik egymást követő évben volt a legértékesebb márka Kínában a Brand Finance China 500 összeállítása szerint.
2026. Május 26. 17:00, kedd | Életmód
Magyar-török hadifesztivál Tatán
2026. Május 26. 14:00, kedd | Életmód
A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet a Budafoki Dohnányi Zenekar
A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet Guido Mancusi oszták-olasz zeneszerző vezényletével a Budafoki Dohnányi Zenekar július 24-én - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
