Hírek
2012. Július 31. 13:19, kedd |
Helyi sport
Forrás: OnlinePécs
A magyarszéki pétanque-osok a legjobbak között
Idén a franciaországi Metzben rendezték a pétanque Klub Európa Bajnokságot, amelyen 24 ország csapata mellett a magyarszéki csoport is részt vett.
A magyarszékiek nagy esélyesként utaztak a bajnokságra: a csapatot az előrejelzések szerint a harmadik helyre diagnosztizálták, ami egyrészt bíztató, másrészt viszont kevés a boldogsághoz, hiszen erről a bajnokságról csak az első két helyezett juthat tovább az első nyolc közé. A magyarok számára tehát igaz izgalmas volt a mérkőzés.
Az első fordulón a letteket 5:1-re verve olyan jól szerepelt a csapat, hogy rögtön az első helyen állt a házigazda PR Metz-el együtt, akikkel a második fordulóban kellett megmérkőzniük. Ez nem volt könnyű feladat, mivel a franciák nyolc játékosából hat mellesleg világbajnok is. A Metz hozta is a papírformát, szerencsére azonban a magyarok is szereztek egy meglepetés győzelmet, Frank Lászlónak és Simon Ágnesnek köszönhetően. A harmadik fordulóban győzelmek és egy vereség várta a Magyarszéki ÖSE-t, teljes bizonytalanságban hagyva őket a bajnokság végkimenetele felől, ami végül is az ötödik körben dőlt csak el. Ekkor már kevés volt a remény, mivel azonban a lettek a továbbjutásra esélyes szlovéneket két mérkőzésben is megverték, a magyarok is újra bizakodóvá váltak. Ezután már csak annyi hiányzott, hogy győzelmet harcoljanak ki a szlovák csapattal szemben, ami meg is történt, így a Magyarszéki ÖSE az egyetlen közép-európai csapatként került be a legjobb nyolc európai egyesület közé.
A középdöntőt október 19-21 között rendezik meg Monacoban, ahonnan szintén az első két helyezett jut majd tovább a németországi Final Fourba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 16:00, kedd | Kék hírek
Jogellenes gyűlés miatt vádat emeltek a Pécs Pride szervezője ellen
2026. Február 10. 15:00, kedd | Életmód
Ismét az élmezőnyben végeztek a magyar diákok a tajvani innovációs versenyen
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 12:00, kedd | Életmód
A tartós hideg veszélyesebb a szívre, mint a hőség
A szélsőséges hőmérsékletek, különösen a tartós hideg mérhetően növelik a kórházon kívüli szívmegállások kockázatát - derül ki egy friss magyar elemzésből.
