Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2015. Július 05. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A PM vizsgálatot követel a dohányellátó koncesszió ügyében

A PM vizsgálatot követel a dohányellátó koncesszió ügyében

A Párbeszéd Magyarországért vizsgálatot követel, az Állami Számvevőszékhez és a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalhoz fordul a Continental-csoport dohányellátó koncessziókra vonatkozó pályázati győzelme miatt.

Az ellenzéki párt szerint a koncesszió súlyosan károsítja az államot.

A PM szombaton, az MTI-nek küldött közleményben azt írta: "a Continental-csoport győzelmével a Fidesz a Simicska utáni új oligarchák egyikét, Sánta Jánost gazdagítja". Hozzátették: "Lázár János haverja, Sánta János számítógépén született korábban a trafiktörvény is".

A párt felidézte: a Continental-csoport 20 évre, évi 600 millióért kapta meg az üzletet, miközben a versenytársak évi 6 milliárd forint koncessziós díjat ajánlottak. "Az állam összesen több tízmilliárdnyi bevételről mondott le Lázár János kebelbarátja javára" - írták.

A párt szerint az ügylet nem szolgál másra, mint Sánta cégének feltőkésítésére. Azt írták: Sánta "már meg is hálálta a pénzt: 49 százalékos tulajdonrészt vásárolt a Magyar Nemzet utódjának szánt Napi Gazdaságból, amely hű szócsöve a Fidesznek"

Címkék: dohány, koncesszió, PM

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.