Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2017. Szeptember 26. 07:30, kedd | Belföld
Forrás: mti

Adathalászatra figyelmezteti ügyfeleit az Erste Bank

Adathalászatra figyelmezteti ügyfeleit az Erste Bank

Az Erste Bank honlapján arra figyelmezteti ügyfeleit, hogy információi alapján fennáll a veszélye egy olyan új adathalász tevékenységnek, amely célzottan az Erste Bank ügyfeleire irányul.

Kéri, ügyfelei ne nyissanak meg semmilyen ismeretlen feladójú sms-ben található linket. Az Erste Bank semmilyen célból nem kér be sem e-mailben, sem sms-ben ügyféladatokat - hangsúlyozzák.

Hozzáteszik, a bank által kibocsátott, hivatalos applikációk használata (Erste MobilBank, Erste MobilePay és Sorszámhúzó alkalmazás) továbbra is teljesen biztonságos.

A hitelintézet tapasztalatai alapján a tevékenység elsősorban Androidos mobil eszközökre jelenthet veszélyt, ám nem kizárt, hogy más platformokon is megjelenik. Az Erste azt javasolja ügyfeleinek, hogy mobil eszközükre csak hivatalos forrásból letöltött applikációkat telepítsenek.

Az Erste azt kéri, ha fennáll a veszélye, hogy valakinek a hozzáférése adathalász tevékenység áldozatává vált, ezt haladéktalanul jelezze a banknak.

Címkék: adathalász, erste bank

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.