Hírek
2011. Október 21. 14:13, péntek |
Külföld
Forrás: HírTV
Az ETA lemond a terrorizmusról
Lemond a terrorizmusról az ETA - közölte a baszk szeparatista szervezet a Gara nevű baszk újság internetes honlapján.
Az ETA egyúttal felszólította Spanyolországot és Franciaországot, hogy kezdjenek tárgyalásokat Baszkföld függetlenségéről.
Az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok által terrorista szervezetként számon tartott ETA 43 éve folytat fegyveres harcot Baszkföld függetlenségének kivívásáért. Merényleteiben 829 ember halt meg. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
