Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2021. Június 06. 11:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Bedrogozva gázolt el egy nőt a zebrán a cserbenhagyó

Bedrogozva gázolt el egy nőt a zebrán a cserbenhagyó

Súlyos-életveszélyes sérüléseket szenvedett az elgázolt nő. A cserbenhagyásos gázolás ügyében most fejezte be a nyomozást a Debreceni Rendőrkapitányság.

Segítségnyújtás elmulasztása bűntett és járművezetés bódult állapotban bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást egy debreceni férfivel szemben a rendőrség.

A nyomozás adatai szerint a férfi kocsijával közlekedett Debrecenben a Csapó utcában 2020. február 13-án 6 óra 45 perc körül. A sofőr, a Berek utca felől a Csillag utca irányába haladt, amikor járművével – a kijelölt gyalogátkelőhelyen – elütött egy nőt, majd megállás nélkül elhajtott a helyszínről – közölte a rendőrség.

A gyalogos súlyos-életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A rendőrök épp a helyszínelést végezték, amikor az egyik szemtanú jelezte nekik, hogy a nézelődők között felismerte a járművezetőt, és nem messze az autó is ott parkol. Mint kiderült, a sofőr valóban elhajtott a helyszínről, majd nem sokkal később visszament, és úgy tett, mintha csak egy kíváncsiskodó lenne. Az egyenruhások a szemle során megvizsgálták a férfi autóját, aminek a szélvédője még akkor is annyira le volt fagyva, hogy csak egy kis részen lehetett kilátni rajta – olvasható a rendőrség közleményében.

Az egyenruhások K. Istvánt előállították és vele szemben drog-gyorstesztet alkalmaztak, ami pozitív eredménnyel zárult. Az eljárás során kirendelt orvosszakértő megállapította, hogy a jármű vezetője bódult állapotban volt, amikor a baleset történt.

A Debreceni Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és a keletkezett iratokat most megküldte az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.

2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld

Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad

Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:

2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog

A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.