Hírek
2019. Február 01. 09:54, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Buszfosztogató bandát kaptak el a tiszafüredi rendőrök
Autóbuszokat fosztogató bandát lepleztek le a tiszafüredi nyomozók, a lopásokkal okozott kár több millió forint.
Kovács Ágnes a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense pénteken az MTI-nek elmondta: három szentmártonkátai férfit kedden, etyeki és mendei társukat csütörtökön fogták el; mindannyian elismerték tettüket.
A rendőrök lefoglalták a gyanúsítottaknál talált több száz táblát, műszerfalakat, márkajelzéseket, pénztárgépeket és egyéb, autóbuszokról származó berendezéseket, megállóknál kihelyezett menetrendi tájékoztatókat és rendszámtáblákat- közölte.
A tiszafüredi kapitányságon tavaly júniusban indult eljárás lopás miatt. Az ismeretlenek akkor a tiszafüredi buszpályaudvaron álló autóbuszból műszerfalat loptak el, előzőleg pedig a jászberényi pályaudvaron ledes táblákat és a műszerfalból szakszerűen kiszerelt berendezéseket vittek el.
A nyomozás alatt számos hasonló esetre derült fény más megyékből is, a lopásokkal okozott kár így több millió forintra emelkedett.
A sajtóreferens arról is beszámolt, hogy a csapat tagjai általában éjjel jutottak fel a buszokra. Egyebek mellett kapcsolókat, műszerfalakat, digitális kijelzőket, jegykiadó- és pénztárgépet loptak el, de "vittek mindent, ami mozdítható volt" - fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
