Hírek
2015. Október 29. 07:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Csaknem 3600-an vannak a NAV szégyenlistáján
A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) szeptember végén 3597 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott legalább 180 napja folyamatosan egyenként több mint 10 millió forinttal
- derül ki az adóhatóság honlapján közzétett adatokból. A negyedévenként frissített adóslista élén 13,6 milliárd forintos tartozással egy magánszemély, Zhou Tejiao áll, aki a céginfo.hu adatai szerint a kényszertörlés alatt álló SAN&M Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. tulajdonosa volt.
A magánszemélyek felsorolásában szerepel a volt szocialista politikus, Zuschlag János, valamint Tóthfalusi György Pál is, aki 2002-2008-ban tagja volt a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának, 2007-2009-ben pedig a BKV Zrt. igazgatóságának elnöke volt.
A NAV közzétette egyúttal a több mint 100 millió forinttal tartozó vállalkozások listáját is, amelyet 3,6 milliárd forinttal (ennek része az adótartozás, a bírság és a késedelmi kamat) az alapanyag, üzemanyag ügynöki nagykereskedelemmel foglalkozó Karlo Invest Kft. vezet a mintegy 3,1 ezer cég közül. A vállalat egyedüli tulajdonosa és ügyvezetője a szlovén Karlo Cipak.
Szinte valamennyi ágazatból szerepelnek cégek a listán. Jó ideje a tartós adósok között van például a Hospinvest Egészségügyi Befektetési Zrt. és a Gyöngyösi Kórház Egészségügyi Szolgáltató Kft., amelyek felszámolás alatt állnak.
Fellelhető változatlanul az ugyancsak felszámolás alatt álló Herz Szalámigyár Zrt., az Electro World Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és a Hollóházi Porcelán Manufaktúra Zrt.
A tartós adósok közé tartozik a felszámolás alatt álló dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház Nonprofit Kft. és a Magyar Mozgókép Közalapítvány is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
