Hírek
2021. Augusztus 11. 18:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: MTI/Vajda János
Csaknem 7,6 millió adag vakcinát szállított eddig a Pfizer Magyarországra
A héten megint több mint 214 ezer adag Pfizer/BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra, ezzel csaknem 7,6 millió adagra nőtt az országba szállított Comirnaty oltóanyagok mennyisége
- közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. szerdán az MTI-vel.
Azt írták: a Pfizer több mint fél éve heti rendszerességgel szállítja Magyarországra a Covid-19 elleni vakcinát, ez volt a 34. szállítmány.
A cég 2021 első negyedévében leszállított több mint 1,5 millió adag oltóanyagot, a második negyedévtől - jelentősen megnövelve a dózisok számát - több mint 4,6 millió adag, a harmadik negyedévben pedig 3,2 millió adag vakcinát szállított az országba.
A Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint idén 3 milliárd adag vakcinát gyárt és szállít világszerte - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
