Hírek
2012. Február 01. 07:58, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Csökkent a háztartások hitelállománya, több volt a jelzáloghitel felvétel
Jelentősen nőtt tavaly decemberben a háztartások által felvett jelzáloghitel a kiváltó hitelek miatt- közölte a Magyar Nemzeti Bank.
A decemberben folyósított kiváltó forinthitelek értéke több mint 63 milliárd forint volt.
Decemberben 39,4 milliárd forint volt a háztartásokkal kötött lakáscélú forinthitel-szerződések értéke, egy hónappal korábban 22,5 milliárd, míg 2010 decemberében 17,4 milliárd forintot tett ki. Az MNB szerint a nem pénzügyi vállalati forint betétek új szerződéses értékei is jelentősen nőttek decemberben, míg az euró betéteknél a novemberi kiugrás után kisebbek voltak a lekötések.
Közben csökkent a háztartások hitelállománya decemberben, számszerűsítve 226 milliárd forinttal. A változások egy része a devizahitelek végtörlesztésére vezethető vissza: decemberben mintegy 260 milliárd forint devizahitelt végtörlesztettek az aktuális árfolyamon számítva, ebből mintegy 188 milliárd forint az úgynevezett végtörlesztési árfolyamon ténylegesen kifizetett összeg. A forinthitelek növekedésének egyik meghatározó oka, hogy a pénzügyi intézmények megközelítőleg 63,1 milliárd forint kiváltó hitelt folyósítottak végtörlesztésre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
