Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2018. Május 28. 09:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Csökkentik az allergiás tüneteket a megelőző kezelések

Csökkentik az allergiás tüneteket a megelőző kezelések

A megelőző kezelések csökkentik az allergiás tüneteket, a szemészeti tünetek ellen érdemes már az allergiát kiváltó növény virágzása előtt egy héttel szemcseppet használni

- mondta el a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának tudományos igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Németh János hozzátette, ha tudjuk, hogy mire vagyunk allergiásak, akkor azt a lehetőségekhez mérten kerülni kell. A tüneteket pedig gyakori szemmosással és szemcsepp használatával lehet enyhíteni.

Az allergiás kötőhártya-gyulladás először nátha, tüsszögés formájában jelentkezik, majd a szem fokozatosan kivörösödik és viszketni kezd, a legrosszabb esetben használni sem tudják a szemüket az allergiások - mondta.

A belső kötőhártya gyulladása gyerekeknél jelentkezik. Nehezen lehet észrevenni, mert nem vörösödik és nem is viszket a szem, a belső kötőhártya viszont megvastagodik, emiatt nehezen nyitja ki a gyermek a szemét.

A szakember tájékoztatása szerint ezek kezelésére a mellékhatások miatt csak ritkán és rövid ideig alkalmaznak szteroidos anyagokat, inkább erős gyulladáscsökkentővel kezelik a betegeket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.