Hírek
2013. Március 26. 10:26, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Devizapiac - Erősödött a forint délelőtt
Erősödött kissé a forint kedd délelőtt, az euró jegyzése 306 forint alá csökkent.
Az eurót délelőtt háromnegyed tízkor 305,83 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a kora reggeli 306,26 forint és az előző esti 306,11 forint után.
A dollár árfolyama 237,84 forint volt a hétfő esti 237,93 forint után. A svájci frank 250,84 forintot ért, míg előző este 251,00 forint volt az árfolyama. A japán jen árfolyama 2,5296 forintra csökkent 2,5311 forintról.
Általános a vélemény, hogy a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa keddi ülésén újabb 25 bázisponttal 5,0 százalékos történelmi mélypontra szállítja le az irányadó kamatot, ezt azonban a piacok már érvényesítették a forint árfolyamában - mondták kereskedők. Ettől eltérő döntés okozhat hektikus piaci mozgásokat, a döntésig azonban kivárásra lehet számítani.
A ciprusi helyzet továbbra is fókuszban van, ez határozza meg az európai piacok hangulatát, amely nem túl pozitív. Ez nyilvánul meg az euró dollárral szembeni gyengülésében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
