Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2011. November 15. 14:00, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Elérte egy takarékszövetkezet méretét a Hiteltársulás által létrehozott Webbank.hu

Elérte egy takarékszövetkezet méretét a Hiteltársulás által létrehozott Webbank.hu

A Hiteltársulás által létrehozott Webbank.hu célja, hogy felmérje egy esetlegesen megalakítandó pénzintézet piaci lehetőségeit. Az érdeklődés az indulás óta elérte egy takarékszövetkezet méretét.

A fapados, olcsó, internet bank alapításának gondolata a bankszféra végtörlesztés iránti passzivitása miatt merült fel reális alternatívaként a deviza és frankhitelesek problémáinak megoldására. A koncepció lényege, hogy nem csak a forinthitelt vennék fel egy jó ajánlatot nyújtó banktól a Hiteltársulás tagjai, hanem oda vinnék megtakarításaikat, valamint céges és magán bankszámláikat is.A webbank.hu oldalon az indulás óta eltelt három nap alatt 1500 magánszemély 8 milliárd forint megtakarítást, valamint 830 vállalkozás mintegy 30 milliárd forint éves fogalmat regisztrált. Ez már eléri egy takarékszövetkezet méretét. A kezdeményezéshez alapítóként november 20-ig lehet csatlakozni.A Hiteltársulás szeretné a kormány támogatását megnyerni az állami-civil fapados bank koncepciójához. Emellett több megoldási javaslatot is eljuttattak a kormány részéről a tárgyalásokra felhatalmazott Matolcsy György miniszternek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.