Hírek
2012. Augusztus 15. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Eltűnt a MOL nyereségének 99 százaléka
Elképesztően gyenge második negyedévet zárt a MOL. A magyar olajmulti mindössze 700 millió forint nyereséget ért el az első negyedévi 73,7 milliárd után. Összegezve, eltűnt a nyereség 99 százaléka. Főleg azért durva az adat, mert az idei első és második negyedév bevétele lényegében nem tér el egymástól.
A gyorsjelentésben Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató azt mondta: az európai gazdasági válság és az arab világban zajló politikai változások erőteljesen befolyásolták a cég teljesítményét, miközben céljaik megvalósítása érdekében a csoport átalakítása tovább folytatódott. A drámai visszaesés egyik fő oka a szíriai bevételek teljes kiesése. Másrészt a downstream üzletág is veszteséges volt. Alacsonyabb volt a szénhidrogén-termelés, illetve a magyar és a horvát földgázár-szabályozás sem volt túl kedvező a MOL-ra nézve. A gyenge forint csak részben tudta ezeket a hatásokat ellensúlyozni. Tegnap a MOL részvények 16 800 forinton zártak. A mai tőzsdei kereskedésben vélhetően erős eladói nyomás lesz az olajpapírokon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
