Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2018. Február 26. 15:17, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Energiában gazdag táplálékra van szükségük az állatoknak az extrém hidegben

Energiában gazdag táplálékra van szükségük az állatoknak az extrém hidegben

Az állatokra is figyelni kell a rendkívüli hidegben: fontos a rendszeres itatás és az energiában gazdag eleség - emelték ki az M1 aktuális csatorna vasárnapi Híradójában.

Mint elhangzott: a kutyáknál ilyenkor is fontos a rendszeres séta, a hőszigetelt kutyaház pedig életmentő lehet a jelentős mínuszokban.

A balassagyarmati lovardában mínusz 15 Celsius-fokot mértek, befagyott az itató is - mondták a Híradóban.

Mészáros Judit, a Kóvári Lovarda vezetője az M1-nek nyilatkozva elmondta: az állatoknak ilyenkor nagyobb az energiaszükségletük. A legelőre viszont nem tudnak lemenni, ezért a gondozók a szükséges tápanyagokat réti szénában, lucernában, valamint szemes takarmányban: zabbal, kukoricával, sárgarépával igyekeznek pótolni - fejtette ki a lovarda vezetője.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul