Hírek
2019. Január 27. 11:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Északkeleten nőtt a légszennyezettség
Az ország északkeleti részén romlott a levegő minősége a magas szállópor-koncentráció miatt - tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-t.
A levegőhigiénés index alapján Putnokon veszélyes, Miskolcon, Sajószentpéteren egészségtelen, Kazincbarcikán és Egerben kifogásolt a levegő minősége. Az érintett térségben a Nemzeti Népegészségügyi Központ nem javasolja hosszabb ideig a szabadban tartózkodást.
A légúti megbetegedésben szenvedők tünetei felerősödhetnek - írták.
Kiemelték továbbá, hogy az érintett településeken különösen ügyeljenek a szilárd tüzelőanyagok mellőzésére. A helyes tüzelésről bővebb információ található a Fűts okosan! kampány honlapján, a http://www.futsokosankampany.hu/ oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
