Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2022. Március 26. 17:18, szombat | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Ételízesítős tubusokba rejtette a kábítószert egy bűnbanda

Ételízesítős tubusokba rejtette a kábítószert egy bűnbanda

Ételízesítős tubusokba rejtette a kábítószert egy bűnbanda, amelynek tagjait Szombathelyen fogták el - közölte a rendőrség szombaton a honlapján.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a pénteki elfogásról beszámolva azt írta, a drogterjesztéssel foglalkozó csoport 2021-től rendszeresen - közreműködők igénybevételével - nagy mennyiségben árusított különféle tiltott anyagokat.

Az elfogás után a nyomozók átkutatták a bűnbanda tagjainak lakásait, és több százezer forint készpénzt, nagyobb mennyiségű kábítószergyanús anyagot, mobiltelefonokat, valamint a kábítószer eladásához és fogyasztásához szükséges eszközöket foglaltak le. Az egyik elfogott férfi csornai házában lőszereket és fegyvert is találtak, amelyek tartására nem volt engedélye.

A dílerek a továbbértékesítésre szánt drogot majonézes és piros arany ételízesítős tubusokba is elrejtették, mert azokat az egyik büntetés-végrehajtási intézetbe akarták bejuttatni - ismertették.

Az akcióban három embert fogtak el, és a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították őket. A nyomozók egy 35 éves csornai férfit és egy 24 éves sobori nőt kábítószer birtoklásának megalapozott gyanúja miatt, míg egy 64 éves gencsapáti nőt kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanújával hallgatták ki - olvasható a rendőrségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.