Hírek
2011. Július 14. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Félig hím, félig nőstény pillangó kelt ki Londonban
A tudósok nagy meglepetésére egy félig hím, félig nőstény pillangó kelt ki a londoni Természettudományi Múzeum lepkeházában.
Az ilyen rovarok nagyon ritkák: a szakemberek szerint a múzeumban tárolt 4,5 millió lepkéből csupán 200 olyan példány található, amely mindkét nem jellegzetességeit magán viseli.
A pillangó hatalmas érdeklődést váltott ki: egyik szárnya ugyanis a hímekre jellemző jegeket mutatja, míg a másik a nőstényekre jellemzően díszesebb. A tudósok elmondták: a jelenség oka, hogy a megtermékenyítés során nem különülnek el egymástól egyértelműen a férfi és a női nemi kromoszómák, így az állat egyszerre lesz hím és nőstény - írja a BBC Nature.
Az ilyen élőlényeket a szaknyelvben gynandromorfnak nevezik - a lepkék esetében csupán az egyedek 0,01 százaléka születik úgy, hogy mindkét nem jellegzetességeit magán hordozza. Ráadásul az állatoknak nem csupán a szárnya, hanem a nemi szervei is kétfelé szakadnak, és a csápok is különböző hosszúságúak - ugyanúgy, ahogyan a nőstényeké és a hímeké sem egyforma.
A szakemberek szerint a pillangó nagyjából egy hónapig él majd - ezután természetesen a Természettudományi Múzeum gyűjteményébe kerül a hihetetlenül ritka példány.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
