Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2011. Július 23. 07:41, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Gyorsított a Microsoft

Gyorsított a Microsoft

A várakozásoknál jobb gyorsjelentést tett közzé a Microsoft, miután a nettó profit 5.87 milliárd dollárra emelkedett (69 cent részvényenként) az egy évvel korábbi 4.52 milliárd dolláros (51 cent részvényenként) értékről.

Az árbevétel 8 százalékkal 17.4 milliárd dollárra emelkedett az előző időszakhoz képest. Az elemzői konszenzus 59 centes részvényenkénti profit és 17.2 milliárd dolláros árbevétel volt.

A 30 százalékos megugrás az üzleti software-ek és a videojátékok/játék konzolok iránti megugró keresletnek volt köszönhető. A gyorsjelentés negatív momentuma volt, hogy az új Windows értékesítési volumene enyhén visszaesett. Mindazonáltal a gyorsjelentés kiemelkedőnek számít a statisztikailag amúgy is erős negyedéves beszámolók közül az Equilor elemzői szerint. A pozitív hírek ellenére a Microsoft papírjai nagyobb kilengéseket követően -0.4 százalékos mínuszban tartózkodtak a zárás utáni elektronikus kereskedésben.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: microsoft

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul