Hírek
2021. December 05. 11:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Halálos lakástűz történt Győrben
Halálos lakástűz történt Győrben szombat este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint egy családi ház egyik szobája gyulladt ki, amelyet a helyszínre érkező tűzoltók több oldalról kezdtek el oltani, közben az égő szobából egy embert kivittek, és átadták a mentőknek.
A sérült életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni - írta, hozzátéve: a beavatkozást az épületben felhalmozott tárgyak és összegyűjtött papírhulladék nehezítette.
A katasztrófavédelem a tűz pontos keletkezési idejét, helyét és okát vizsgálja.
Mukics Dániel kitért arra is: a lakástüzek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza, valamint reggel hat és este tizenegy óra között keletkezik, amikor az emberek aktívak. Fontos, hogy a lakásban senki ne zárja el a menekülési utakat, és ne halmozzon fel tűzveszélyes, felesleges dolgokat - hívta fel a figyelmet a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
