Hírek
2020. Március 02. 15:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz bevándorlót találtak egy kamionban hétfőn Csanádpalotánál
Húsz bevándorlót találtak a román határrendészek egy török kamionban hétfőn hajnalban a Nagylak-Csanádpalota határátkelőhelyen – közölte honlapján a román határrendészet.
A kísérőiratok szerint Törökországból Lengyelországba tartó, textil hengereket szállító kamion hajnali öt órakor jelentkezett a Romániából való kilépésre. A határrendészek kockázatelemzés alapján rendelték el a jármű alapos átvizsgálását. A bevándorlókat a textiltekercsek között elbújva találták.
Az első vizsgálatok szerint a 17 felnőtt férfiból és három kiskorúból álló csoport tagjai Szíriából, Irakból, Egyiptomból és Palesztinából származnak, valamennyien menedékjogért folyamodtak korábban az EU valamely államában.
A török sofőr ellen embercsempészet, a bevándorlók ellen illegális határátlépési kísérlet miatt indul eljárás Romániában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
