Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2015. Augusztus 06. 07:11, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - a fővárosban is áldatlan állapotok uralkodnak

Illegális bevándorlás - a fővárosban is áldatlan állapotok uralkodnak

Áldatlan állapotok alakultak ki a fővárosban is a tömeges bevándorlás miatt; sem a kormány, sem a főváros vezetői nem akarják, hogy a migránsok Budapest közterein éljenek, ez indokolta a tranzitterületek kialakítását.

Mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna Ma este című műsorában szerdán.
Szavai szerint az illegális migránsok nem tartják be a rájuk vonatkozó szabályokat; Budapest közterületein olyanok vannak, akiknek valamelyik befogadóállomáson lenne a helyük. Közbiztonsági, közegészségügyi kockázatot jelent ez a helyzet, ezek fenntarthatatlan állapotok - jelentette ki.

Kovács Zoltán emlékeztetett arra is, hogy az Európai Bizottság a nagy migrációs nyomás miatt 8,5 millió eurós segítséget ígért Magyarországnak. Hozzátette: a pénz még nem érkezett meg, de biztos abban, hogy az ígéretet betartják.

A Sormásra és Martonfára tervezett ideiglenes befogadóállomásokkal kapcsolatban azt mondta: nehéz döntés volt az átmeneti állomások területének kijelölése, nehéz lenne olyan települést találni az országban, ahol bárki örömmel fogadna egy ilyen létesítményt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul