Hírek
2024. Szeptember 20. 07:49, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Indul a Mindannyiunké a tér rajz-, fotó- és kreatív pályázat
Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampányához, a szeptember 16. és 22. közötti európai mobilitási héthez kapcsolódva az Építési és Közlekedési Minisztérium (EKM), az Energiaügyi Minisztérium és a Belügyminisztérium Mindannyiunké a tér címmel rajz-, fotó- és kreatív pályázatot hirdet, amelyen az óvodás korosztálytól a felnőttekig bárki elindulhat egyéni, csoportos és családi kategóriában - közölte az EKM csütörtökön az MTI-vel.
Közleményük szerint november 4-ig olyan alkotásokat várnak a pályázatot kiíró minisztériumok, amelyek bemutatják, hogy az élhető települések jól kiépített közlekedési hálózattal rendelkeznek, tömegközlekedési eszközök, kerékpárutak, gyalogos sétányok, városi ligetek és egyéb zöldterületek együttese teszi kellemesen élhetővé a közterületeket.
Az alkotásokon a lakóházak, közösségi épületek, közlekedési eszközök és utak mellett a városi ligetek és egyéb zöldterületek szerepeltetése fontos, hiszen jelenlétük a településeken kulcsfontosságú: a növényzet nemcsak a levegő minőségét javítja, de a hőterhelést is mérsékli, valamint lehetőséget teremt a szabadidős tevékenységekhez.
Az elkészült műveket digitális formában, elektronikus úton lehet benyújtani a pályázatot lebonyolító KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet honlapján.
Az eredményhirdetés 2025 első negyedévében lesz. A kategóriánkénti fődíjakon túl értékes különdíjak is gazdára találnak majd - írták.
További részletek a www.kti.hu/emh/rajzpalyazat/ oldalon olvashatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
