Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2011. Június 29. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

Itt az újabb élelmiszerbotrány

Itt az újabb élelmiszerbotrány

Bár a szakma arról beszél, hogy itthon már csak hazai görögdinnye kapható, a Magyar Nemzet által tapasztaltak nem ezt mutatják. A nagyáruházakban nem találkoztak a lap munkatársai valódi magyar dinnyével, ehelyett túlérett külföldi gyü

 

A távirati irodán keresztül adta hírül a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, hogy elkezdődött a magyar dinnyeszezon, „a múlt hét vége óta már csak magyar dinnye kapható a belföldi piacon” – büszkélkedett Fodor Zoltán. A szervezet ügyvezető igazgatója elmondta: az idén a termelők nagyjából 4800 hektárról takarítják be a termést, szemben a tavalyi 6000 hektárral. Az előrejelzések szerint a termelők jó minőségre és jó hozamokra számíthatnak, körülbelül 178 ezer tonna termés várható. Mintha összehangolt reklámkampány zajlott volna, a Tesco közleményt adott ki tegnap: „A hazai görögdinnye szezonjának beköszöntével a Tesco kizárólag Magyarországon termett dinnyét kínál üzleteiben. Zöldségekből szinte csak magyar áruk találhatók az áruházlánc polcain, és a szezonális gyümölcsök esetében is hazai termésből válogathatunk” – fogalmaztak a brit lánc propagandistái. A hírhedt szóvivő, Iglódi Csató Judit is hozzászólt a témához. Szerinte „a vásárlóink keresik az egyedülállóan zamatos magyar zöldségeket és gyümölcsöket, így – amit csak lehetséges – hazai termelőktől vásárolunk mi is. Beszerzőkollégáink igyekeznek biztosítani, hogy a szezonális árucikkekből kizárólag magyar termékeket kínáljunk”.

A korábbi kedvezőtlen tapasztalatok miatt a Magyar Nemzet utánajárt, mi is a valóság az áruházakban. Nos, kiderült, a terméktanácsnak fogalma sincs, miről beszél, az áruházláncokban nyoma sincs a valódi hazai dinnyének – olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában, melyből további részleteket is megtudhat. (da)

Címkék: élelmiszer

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.