Hírek
2012. Május 20. 07:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Kémkedésért rúgták ki az IKEA vezetőit

A svéd IKEA konszern franciaországi vállalata elbocsátotta négy felső vezetőjét, miután egy belső vizsgálat megerősítette, hogy kémkedtek a cég egyes munkatársai után.
Az érintettek között található az IKEA korábbi franciaországi vezetője és biztonsági igazgatója is. Márciusban a rendőrség átkutatta a svéd vállalat franciaországi székhelyét, miután az alkalmazottak panaszt nyújtottak be az utánuk történő kutakodás kapcsán. Az IKEA ekkor független tanácsadók segítségével saját vizsgálatba kezdett.
A vállalat pénteki közleményében kifejtette, hogy a szóban forgó vezetők cselekedete ellentétes az IKEA értékeivel és etikai szabályaival.
A Le Canard Enchainé című szatirikus francia hetilap februárban közzétette az IKEA vezetése, illetve egy magán-biztonságicég közötti állítólagos levelezést, amelyben a svéd vállalat tájékoztatást kért bizonyos személyek rendőrségi aktáiról, beleértve egy szakszervezeti vezetőt és egy elégedetlen vásárlót.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.
2025. Június 26. 07:23, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: a NATO-tagországok öt százalékra növelik a védelmi kiadásaikat
2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld
Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére
Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.