Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2019. Október 03. 07:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kezdődik a rókák veszettség elleni vakcinázása

Kezdődik a rókák veszettség elleni vakcinázása

Ismét oltják a rókákat veszettség ellen, a vakcinákat október 5-től repülőgépről szórják az érintett területekre, de ez a lakott, sűrűn beépített területeket nem fogja érinteni

- mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) országos állatvédelmi főfelügyelője szerdán az M1 csatornán. Pallós László hozzátette: a vakcinázás miatt ebzárlat és legeltetési tilalom lép életbe.

Az oltóanyagok csalétekbe kerülnek, amelyekből a szakemberek körülbelül húszat szórnak ki négyzetméterenként. Az érintett települések listája a Nébih honlapján megtekinthető - ismertette.

A rókák veszettség elleni immunizálási programja 1992 óta működik Magyarországon. A kezdeményezésnek köszönhetően a veszettség teljesen visszaszorult: 2017 óta egy állatban sem találtak veszettséget. Ahhoz, hogy a helyzet ne változzon - prevenciós jelleggel - a déli, a keleti és az észak-keleti határterületeket kiemelten vakcinázzák a szakemberek - mondta Pallós László.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.