Hírek
2019. Július 04. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: police.hu - illusztráció: pixabay
Kisgyerekeket mentett a folyóból egy szolgálaton kívüli rendőr Bajánál
A Sugovica folyóból húzta ki a készenléti rendőr a kislányt és a kisfiút.
Egy bajai szabadstrandon Zsák Balázs őrmester, a Készenléti Rendőrség XXVII. Határvadász Bevetési Osztály munkatársa július 2-án 17 óra 10 perckor a partról azt látta, hogy két gyermek tőle körülbelül 25 méterre a Sugovica folyóban többször elmerül, majd felbukkan – közölte a rendőrség.
Azonnal a segítségükre sietett, és partra húzta őket. A gyermekek hozzátartozója is a vízben volt, aki szintén elindult a fiatalok felé, de a rendőr gyorsabb volt. Az éppen arra járőröző vízimentők is odaértek, de szerencsére már nem volt teendőjük. Kiderült, hogy a kisfiú a vízben próbálta a húgát megtartani, de nem tudta, ezért merültek el többször. A gyors segítségnek köszönhetően a kislánynak és bátyjának az ijedelmen kívül más baja nem történt. A rendőr a mentés során alkalmazta a korábban tanult mentési fogásokat, hiszen szabadidejében önkéntes mentőbúvár és vízimentő is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
