Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2017. Október 20. 18:17, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kiterjesztik az idősügyi infokommunikációs programot

Kiterjesztik az idősügyi infokommunikációs programot

Közel 500 hátrányos helyzetű településre terjesztik ki az idősügyi infokommunikációs programot, amely 2018 augusztus végéig 1,2 milliárd forint állami támogatásból valósul meg

- mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.

Solymár Károly Balázs kiemelte, hogy a programban novembertől 5 ezer 65 év feletti, otthonát elhagyni képtelen, idős ember számára biztosítanak számítógépet és internethozzáférést, valamint folyamatos segítséget az infokommunikációs eszközök használatában.

A kormány szeptemberben elfogadta a digitalizáció az aktív idősekért programot is, amely 2018 végéig 100 ezer aktív, otthonát elhagyni képes idős számára biztosít felkészítést infokommunikációs eszközök használatára - tette hozzá.

Az internethasználatról szóló felmérések azt mutatják, hogy míg a 18-25 éves korosztály 100 százaléka használja az internetet, addig a 65 év felettiek csupán 33 százaléka. Az idősekben is megvan az érdeklődés, a pozitív hozzáállás, azonban őket segíteni kell abban, hogy megértsék miért érdemes elsajátítani az infokommunikációs eszközök használatát - mondta a helyettes államtitkár.

Hangsúlyozta: a kormány célja, hogy minden magyar ember a digitalizáció nyertesévé váljon. Mintegy 4 ezer iskola kap szupergyors internetet, valamint valamennyi tantermére és közösségi terére kiterjedő wi-fi lefedettséget. Emellett 260 ezer aktív dolgozó részesül digitális kompetenciafejlesztésben, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK) együttműködve elindult a modern vállalkozások programja, a magyar kkv-k digitalizációját pedig közel 70 milliárd forinttal támogatja a kormány. 2018 végéig valamennyi háztartás számára elérhető lesz a szupergyors internet is - sorolta.

Jeneiné Rubovszky Csilla miniszteri biztos hangsúlyozta, hogy 2015 szeptembere és 2017 augusztusa között 3 településen 45 idős ember részvételével folytatták az infokommunikációs modellprogramot, amelynek kiterjesztése novemberben indul.

Arról is beszélt, hogy országszerte 89 támogató központot hoztak létre, ahol 1500 szakirányú továbbképzésben részt vett közfoglalkoztatott segít az időseknek az infokommunikációs eszközök használatában - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán

Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.