Hírek
2025. Május 04. 08:59, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon
Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
Az államtitkár a közösségi oldalra feltöltött videóüzenetében az anyák napjához kapcsolódva úgy fogalmazott: az édesanyák szeretete, szolgálata, fantasztikus helytállása nemcsak a családjuk, hanem az egész nemzet számára fontos.
"Az idei anyák napja azért is különleges, mert az országgyűlés a héten elfogadta az anyák személyijövedelemadó-mentességéről szóló törvényjavaslatokat"
- emlékeztetett.
A családi adókedvezmény korábban már elfogadott duplázásával és az anyák szja-mentességével Európa legnagyobb családi adócsökkentési programját valósítja meg a magyar kormány - hangsúlyozta Koncz Zsófia.
Kifejtette, hogy idén július elsejétől kétszeresére emelkedik a családi adókedvezmény összege, majd október elsejétől életkortól függetlenül életük végéig szja-mentesek lesznek a háromgyermekes anyák, 2026 január elsejétől a 30 év alatti egygyermekes anyák is szja-mentességet élveznek majd, valamint fokozatosan bevezetik a kétgyermekes anyák személyi jövedelemadó-mentességét is. 2026-tól a 40 év alatti, 2027-től az 50 év alatti, 2028-tól a 60 év alatti, 2029-től pedig a 60 év feletti kétgyermekes anyát is szja-mentesek lesznek, ami a világon egyedülálló lesz - emelte ki az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon
Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!
2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Óriási tömeg fogadta Magyar Péter Pécsett
Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
