Hírek
2021. Március 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Korrupció gyanújával letartóztatták a NAV egyik felsővezetőjét
Letartóztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egyik vesztegetéssel gyanúsított felsővezetőjét és egy társát a bíróság - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben pénteken.
A nyomozás során az érintettek lakó- illetve tartózkodási helyén, munkahelyi irodáiban és gépjárműveiben tartott kutatások és lefoglalások során számos tárgyi bizonyíték került elő.
A megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó a vele bizalmas viszonyban álló vezető beosztású hivatalos személynél egy nagy értékű mobiltelefonért cserébe elérte, hogy ez a személy vezető pozícióját felhasználva soron kívül intézkedjen egy gazdasági társaságot érintő adóhatósági eljárás lezárása érdekében.
Az ügyészség vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt gyanúsítottként hallgatta ki a NAV vezetőt, aki társával együtt tagadta a bűncselekmény elkövetését.
A NAV felsővezetőjének cselekménye egyike a legsúlyosabb korrupciós bűncselekményeknek, a terhére róható minősített vesztegetés öttől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető a törvény szerint.
A nyomozó főügyészség indítványozta az őrizetben lévő gyanúsítottak letartóztatásának elrendelését, mert álláspontja szerint a gyanúsítottak jelenlétének biztosítása - a szökés, a bizonyítás megnehezítésének, továbbá a hivatalos személy esetében a bűnismétlésnek a veszélyére tekintettel - csak a legszigorúbb kényszerintézkedéssel érhető el.
A bíróság elrendelte mindkét gyanúsított letartóztatását - közölte a KNYF.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
