Hírek
2021. Május 26. 12:51, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Már több mint 3,8 millió Pfizer-vakcina érkezett Magyarországra
Már több mint 3,8 millió vakcinát szállított a Pfizer Magyarországra, miután kedden újabb 330 ezer adag, koronavírus elleni oltóanyag érkezett.
A Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden azt is közölte az MTI-vel, hogy a mostani már a 23. magyarországi szállítmány a Pfizer és a BioNTech által fejlesztett, Comirnaty nevű oltóanyagból.
Kiemelték, hogy csak májusban 1,3 millió adag Pfizer-BioNTech oltóanyag érkezett az országba.
Közölték azt is: a Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint 2021 végéig több mint 2,5 milliárd adag Covid-19 elleni vakcinát gyárt és szállít világszerte.
Az Európai Bizottsággal április 14-én bejelentett megállapodás értelmében felgyorsítják 50 millió adag oltóanyag szállítását, így 2021 második negyedévében várhatóan 250 millió adag Comirnaty vakcinát szállítanak az Európai Unióba - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
