Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2011. Július 05. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Még nem emelik a dohányáruk adóját

Még nem emelik a dohányáruk adóját

Halasztja a dohánytermékek jövdéki adójának emelését egy, a gazdasági törvénymódosítási tervekhez beterjesztett javaslat.

 

Az adóemelést elnapoló javaslatot az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága csatolta a módosító csomaghoz: indoklásuk alapján az azonos értékű adót úgy lehet kiszabni, hogy a teher két része közül az értékarányosat csökkenteni, míg a mennyiséggel arányosat növelni kell.

A tervezett adóemelés három lépcsőben történt volna meg. Az első fázisban az ezer szálankénti jövedéki adó 9750 forintról 9980-ra nőtt volna, míg a kiskereskedelmi eladási ár utáni adó 28,4 százalék, de minimum 18.080/ezer darabról 29 százalékra, illetve minimum 18.510 forintra növekedett volna.

A második lépcsőt 2012 január elsején, míg a harmadik július 1-én tervezték bevezetni. Akkortól a cigaretta ezer darabonkénti adója már 10.470 forint, míg a kiskereskedelmi adó 30 százalék, de ezer darabonként minimum 19.400 forint lett volna – közli a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.