Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2012. Április 08. 07:01, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Megszűnhet az eva

Megszűnhet az eva

Az év végén megszűnhet az egyszerűsített vállalkozói adó, vagyis az eva, ha a kormány jóváhagyja a nemzetgazdasági tárca új adózási terveit.

Az adó terhe nem növekedne, csupán formailag változna, és két-háromszázezer vállalkozás számára jelentene megoldást.

A tervezett változásokról Balog Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyi helyettes államtitkára számolt be a Magyar Nemzetnek: elmondása szerint az új szabályrendszer a korábbinál is egyszerűbbé tenné az adózás folyamatát, s kevesebb papírmunkát adna a vállalkozásoknak – az adó mértéke azonban biztosan nem változna. A kormány elfogadja a szaktárca terveit, az év végén új adóforma válthatja az evát, ami mintegy 300 ezer vállalkozást érinthet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.