Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2022. Április 21. 10:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Mezőgazdasági munkák közben robbanótestek kerültek elő Tökölön

Mezőgazdasági munkák közben robbanótestek kerültek elő Tökölön

Mezőgazdasági munkák közben kerültek elő második világháborús robbanótestek Tökölön - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede a Facebook-oldalán szerdán.

Bejegyzésük szerint a Pest megyei településen egy 50 négyzetméteres ugarról csaknem 40 kilogrammnyi robbanóeszköz került elő a múlt héten. A kis területen szétszóródott, zömében szovjet gyártmányú robbanótestek fölött évtizedekig folytak ismétlődő földmunkálatok, de szerencsére egyik lövedék sem sérült meg - emelték ki.

A terület mentesítése után a robbanóeszközöket a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították a katonák, hogy azokat később megsemmisítsék.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a világháborús eredetű robbanóeszközök sok évtized után sem veszíthetnek romboló erejükből, tehát rendkívül veszélyesek. "Bármilyen robbanóeszköznek vélt tárgy kerül elő, nem szabad megmozdítani, fizikai behatásnak kitenni, hanem azonnal értesítsék a rendőrséget" - közölte a honvédség.

Címkék: bomba, robbanótest, Tököl

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul