Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2022. Május 22. 11:02, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Motoros életét mentették meg a rendőrök

Motoros életét mentették meg a rendőrök

Eszméletlen motorost élesztett újra egy tápiószecsői járőrpár Sülysápon. Mire a mentők megérkeztek újra volt szívverése.

A Tápiószecsői Rendőrőrs szolgálatban járőrei május 19-én 20 óra 35 perc körül kapták a riasztást, hogy Sülysápon egy motoros fekszik az úton – közölte a rendőrség.
Kifejtve, hogy a szolgálati autó kövér gázzal indult a címre, ahol egy vérző férfit láttak motorja közelében feküdni. Néhány jól ismert mozdulat után kiderült, a sérültnek nem volt légzése, pulzusát nem lehetett tapintani. Míg a mentőkre vártak felváltva láttak neki az újraélesztésnek. Szabaddá tették a légutat és pumpálni kezdték.

Óráknak tűnő percek teltek el, mire a mellkaskompresszió eredményt hozott, az addig életjeleket nem mutató férfi pulzusa gyenge volt ugyan, de tapintható. A kiérkező mentőegység átvette tőlük a további feladatokat, végül az 59 éves, motorjával nagy valószínűséggel - a rajta érezhető erős alkoholszagból következtetve - felborult férfit stabil állapotban vihették kórházba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll