Hírek
2017. Szeptember 20. 11:57, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Négyszáz lőszerrel és fegyverrel próbált meg az országba jönni egy olasz férfi
Egy maroklőfegyvert és mintegy négyszáz lőszert találtak egy olasz férfinál a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a beregsurányi magyar-ukrán határállomáson
- közölte a NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense szerdán az MTI-vel. Magyar Norbert elmondta, a lövedékek és a négy milliméteres forgótáras fegyver az ellenőrzés során, a férfi úti holmijából került elő.
A sajtóreferens megjegyezte, a lőfegyver birtoklása Olaszországban és Magyarországon is engedélyhez kötött. Ennek ellenére a férfit meglepte, amikor a pénzügyőrök a papírok után érdeklődtek, állítása szerint Ukrajnában biztosították arról, hogy semmilyen engedélyre nem lesz szüksége.
A pénzügyőrök a fegyvert a lőszerekkel együtt lefoglalták, nyilvántartásba vették, és a férfival együtt átadták a rendőrségnek - tette hozzá Magyar Norbert.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
