Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2011. Október 27. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Nehéz idők jönnek Franciaországban?

Nehéz idők jönnek Franciaországban?

Hamarosan a francia gazdaságban is recesszió kezdődik – ismerte el a jövő évi francia költségvetési miniszter a Le Monde szerint.

A lap a miniszter asszony egyik tévéinterjúját idézi, amelyben a politikus elismerte, hogy a görögök megmentése túlságosan sok pénzt emészt fel, és a kormánynak nincs pénze arra, hogy még a bankokat is kisegítse. Ha ez mégis szükséges lesz, akkor olyan népszerűtlen intézkedésekre lehet szükség, ami esélytelenné tenné Sarkozyt és a kormányzó UMP-t a jövő évi választáson.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.