Hírek
2017. Augusztus 05. 13:30, szombat |
Belföld
Forrás: M1 Híradó, MTI
Nem érkezett Magyarországra a fertőzött tojásokból
A jelenlegi információk alapján nem került Magyarországra a mérgező vegyszerrel kezelt tojásokból – közölte az M1 szombat reggeli Híradója.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elrendelte az országba érkező tojások kiemelt ellenőrzését, mindazonáltal azt javasolják, hogy inkább magyar tojást vásároljunk.
Az Aldi az MTI-t korábban arról tájékoztatta, hogy 124 magyarországi üzletében csak belföldi forrásból származó tojás kapható, ezért a németországi termékvisszahívás nem érinti az Aldi Magyarországot. A tojásbeszállítók nyilatkozata alapján egyikük sem használ olyan szereket, amelyek Fipronilt tartalmaznak – közölték.
Mint ismeretes, Hollandiában az elmúlt napokban több millió tojás kellett levenni a polcokról, mert három üzletláncban is találtak rovarirtószer-tartalmú anyaggal fertőtlenített tojásokat.
A hollandokat eltanácsolták a tojásfogyasztástól
A holland élelmiszerbiztonsági hivatal, az NVWA szerdán szólította fel az ország lakosságát arra, hogy a Fipronil mérgező rovarirtószer-szennyeződés gyanúja miatt átmenetileg tartózkodjanak a tojás fogyasztásától.
A szennyezés gyanújával 180 tojástermelő telepet zártak be, amelyek közül szerdáig 27 helyen szennyezett tojásokat is találtak. A holland telepek mellett németországi és belgiumi tojásüzemekben használták a valamilyen okból Fipronil rovarirtószerrel kevert Dega-16 fertőtlenítőszert. Az Aldi pénteken bejelentette, hogy kivonja a forgalomból az összes tojását Németországban és az üzletlánc már a hét eleje óta nem vesz tojást a bezárt holland telepekről.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
