Városlista
2026. május 30, szombat - Zsanett, Janka

Hírek

2022. November 14. 13:43, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Novák Katalin: teljes értékű élet élhető a diabétesszel

Novák Katalin: teljes értékű élet élhető a diabétesszel

Nem édes teher, hanem mindennapi küzdelem, mégis teljes értékű élet élhető ezzel a betegséggel is - írta a köztársasági elnök hétfőn, a diabétesz világnapján Facebook-oldalán.

Novák Katalin azt írta a bejegyzésben, hogy az állandó kezeléshez elengedhetetlen modern eszközök megvásárlásához anyagi segítséget kapnak a családok, de a támogatás mellett a "mi odafigyelésünk is szükséges".

A bejegyzés alatt megosztott videóban a köztársasági elnök egy diabétesszel élő lánnyal, Nagy Orsival és szüleivel beszélgetett a betegséggel való együttélésről.

"Köszönet az őszinte szavaikért, amivel bepillantást engedtek a mindennapjaik nehézségeibe és örömeibe" - mondta Novák Katalin.

Figyeljünk oda mindannyian, vegyük észre a jeleket! - hívta fel a figyelmet a köztársasági elnök.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.