Hírek
2025. Július 09. 20:37, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
- közölte Kósa Ádám, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára és Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos szerdán.
Az államtitkár Facebook-oldalán közzétett bejegyzés szerint Kósa Ádám és Nyitrai Zsolt az Országos Fogyatékosságügyi Tanács szerdai ülésén jelentette be, hogy a társadalmi egyeztetésre kerülő javaslat a nyugdíjszerű ellátásokban részesülő, fogyatékossággal élő emberekre is kiterjeszti a 30 ezer forintos élelmiszerutalvány jogosulti körét.
Nyitrai Zsolt a közzétett videóben kiemelte: Magyarország kormánya megvédi az embereket, az indokolatlan élelmiszerár-emelésekkel szemben is. Ezért vezették be az árréscsökkentést, amely több mint 800 termék árát csökkentette átlagosan 20 százalékkal.
"Itt nem álltunk meg, nem állunk meg" - mondta, utalva arra, hogy a legkitettebb réteg, a nyugdíjasok, az idősek számára ősztől élelmiszerutalvány bevezetését tervezik.
A miniszterelnöki biztos örömét fejezte ki, hogy az Országos Fogyatékosságügyi Tanács ülésén elhangozhatott egy javaslat, és megköszönte Kósa Ádámnak, hogy "ezt a kormányzaton keresztülverte". Hozzátette, ez is mutatja, mennyire jó döntés volt létrehozni kormányzaton belül önálló fogyatékosságügyi államtitkárságot, hiszen a fogyatékossággal élők részéről érkező javaslatokat így még nagyobb súllyal tudják odatenni a kormányzat asztalára.
Kósa Ádám a videóban azt közölte: a szabályozás célja, hogy a nyugdíjasok és más ellátásban részesülők olyan utalványt kapjanak, amelyből hideg élelmiszert vásárolhatnak Magyarországon.
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nem csak nyugdíjasok, hanem más ellátásban részesülők is megkapják. Így élelmiszerutalványra jogosultak lesznek többek között azok a Magyarországon élő és tartózkodó emberek is, akiknek 2025 júliusában rokkantsági ellátást, rehabilitációs ellátást, baleseti járadékot, rokkantsági járadékot, bányászok egészségkárosodási járadékát, vakok személyi járadékát vagy fogyatékossági támogatást folyósítottak - ismertette.
Az államtitkár kitért arra, hogy az élelmiszerutalvány nemcsak a vidéki kisboltokban, hanem nagyobb üzletláncokban, piacokon, sőt az őstermelőknél is beváltható lesz.
Borítókép: Budapest, 2024. szeptember 10. Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója beszédet mond a sérült gyermekek napján a Fővárosi Állat- és Növénykertben 2024. szeptember 10-én. Mellette Kósa Ádám, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára (b), Sós Endre, a Fővárosi- Állat és Növénykert természetvédelmi és állategészségügyi igazgatója (b2), Gyene Piroska, az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségének (ÉFOÉSZ) elnöke (j3) és Bercse László, az ÉFOÉSZ társelnöke (j2). MTI/Kocsis Zoltán
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
