Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2012. Július 28. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán Viktor: a tranzakciós adó a fedezete a munkahelyvédelmi tervnek

Orbán Viktor: a tranzakciós adó a fedezete a munkahelyvédelmi tervnek

Meg fogják védeni a munkahelyeket és ennek a fedezete a tranzakciós adó – mondta Orbán Viktor a Magyar Rádióban, hozzátette, nemzeti egység alakult ki a munkahelyvédelmi akciótervvel kapcsolatban. A miniszterelnök azt is elmondta, hogy bevezetik az előzetes választási feliratkozást az országgyűlési választásoknál, erről szeptemberben dönt a parlament. Aki a választásokon részt akar venni, annak fel kell iratkoznia.

Orbán Viktor azt is elmondta, hogy konzultációsorozata alatt tárgyalópartnereitől alternatív megoldásokat, érdekes szakmai felvetéseket kapott, de a kormányzás irányának megváltoztatásáról szó sem volt.

A miniszterelnök tegnap a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének ülésén is beszélt, mint mondta, a Valutaalappal való viszony a kormány számára nem érzelmi kérdés. Orbán Viktor miniszterelnök szerint a mostani tárgyalási szünet arra is alkalmat ad, hogy a magyar kormány is értékelje álláspontját, és ha szükség lesz erre, akkor nyilván ehhez a kérdéshez is hozzá fognak majd nyúlni.

Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke helyeselte, hogy a kormány megváltoztatta álláspontját és meg akar állapodni az IMF-fel. Véleménye szerint a tőkeáramlást elősegítené, ha a megállapodással a befektetők megkapnák a hosszú távú jogi garanciákat a fejlődésükhöz. Demján Sándor újra hangsúlyozta, hogy termelő beruházásokra van szüksége az országnak. A VOSZ elnöke arról a kormányzati szándékról is beszélt, miszerint a kabinet korábban Brüsszelnél lobbizott a nagyobb növekedési lehetőséget biztosító lazább hiánycélért.

Közben rövid távon kulcsfontosságúnak nevezte a magyar makrogazdasági és pénzügyi stabilitás fenntartását a Nemzetközi Valutaalap. Az IMF külkapcsolatokért felelős igazgatóhelyettese konstruktívnak nevezte a magyarországi tárgyalásokat, és azt is hangsúlyozta, hogy a párbeszéd folytatódik. A konzultáció után az Európai Bizottság üdvözölte, hogy a magyar kormány elkötelezett a további pénzügyi konszolidáció iránt. Jövőre azonban további intézkedésekre lesz szükség annak érdekében, hogy a kormány költségvetési hiánycélja elérhető legyen és az államadósság csökkenő pályára kerüljön.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.