Hírek
2025. Április 06. 08:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata pénteken késő este a police.hu oldalon, hozzátéve, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani.
Azt írták, a páros ujjú patásokat érintő ragadós száj- és körömfájás vírusfertőzés miatt az osztrák társszervek arról tájékoztatták a rendőrséget, hogy Ausztria korlátozásokat vezet be a határforgalomban.
Ennek értelmében április 5-én 0 órától a következő határátkelőhelyeken a személy- és járműforgalmat felfüggesztik: Andau - Jánossomorja, Andau - Kapuvar (az andaui híd felől), Wallern - Kapuvár (a wallerni híd felől), Baumgarten - Sopron, Ritzing (Helenenschacht) - Sopron (Brennbergbánya), Sieggraben (Herrentisch) - Sopron (Görbehalomtelep), Nikitsch - Sopronkövesd, Deutsch Jahrndorf - Rajka, Nickelsdorf - Rajka, Deutschkreutz - Harka, Neckenmarkt - Harka, Deutschkreutz - Nagycenk, Halbturn - Várbalog, Halbturn - Várbalog (Albertkázmérpuszta), Klostermarienberg - Olmod, Loipersbach - Ágfalva, Schattendorf - Ágfalva, Lutzmannsburg - Zsira, Lutzmannsburg (Rebberg) - Zsira, Lutzmannsburg (Therme) - Zsira, Nikitsch - Zsira.
A határforgalom a következő határátkelőhelyeken biztosított: Szentgotthárd-Rábafüzes, Szentgotthárd (vasúti), Rönök (gyalogos), Bucsu-Szombathely, Kőszeg, Alsószölnök, Szentpéterfa, Pinkamindszent, Bozsok, Narda, Felsőcsatár, Vaskeresztes, Pornóapáti, Nemesnedves, Hegyeshalom, Sopron - olvasható a rendőrség honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.