Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2019. Június 23. 06:00, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Orvos: negatív gyermekkori élmények hatására alakulhatnak ki a szenvedélybetegségek

Orvos: negatív gyermekkori élmények hatására alakulhatnak ki a szenvedélybetegségek

A negatív gyermekkori élmények hatására alakulhatnak ki a szenvedélybetegségek - mondta Makara Mihály, a Dél-pesti Centrumkórház orvosa az M1 aktuális csatornán szombaton.

Hozzátette: a rizikófaktorba leginkább azok a gyermekek tartoznak, akiket érzelmileg elhanyagoltak vagy szexuálisan bántalmaztak.

Hangsúlyozta: nagy százalékban fordul elő szenvedélybetegség azoknál a gyerekeknél is, akiknek szülei elváltak, vagy alkoholisták, börtönviseltek, depressziósak, illetve drogfogyasztók voltak.

A gyermekkori negatív hatások számos következménnyel járnak, jó példa erre, egy angliai nyugdíjasok körében készült felmérés, miszerint a gyermekkorukban bántalmazottak körében 250 százalékkal nagyobb a depresszió aránya, mint a jó családi háttérrel rendelkezőknél - mondta Makara Mihály.

Címkék: betegség, szenvedély

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 13. 07:52, hétfő | Életmód

Nobel-díj - Donald Trumpnak ajánlja kitüntetését a békedíj idei nyertese, María Corina Machado

Donald Trump amerikai elnöknek ajánlja kitüntetését a Nobel-békedíj idei nyertese, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető - erről a díjazott szombaton egy amerikai televíziónak adott interjúban beszélt.

2025. Október 12. 08:22, vasárnap | Életmód

Újabb hibrid okosboltok kialakítását tervezi a Coop

Az első magyarországi hibrid okosbolt tavaszi megnyitásának kedvező tapasztalatai alapján már újabb egységek automatizálását is tervezi a Laurel Kft. technológiájával a Coop Szeged Zrt. - közölték a cégek az MTI-vel.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód

Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés

Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.