Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2017. Május 28. 09:22, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Ötszáz percig olvassák a bibliát Sárospatakon

Ötszáz percig olvassák a bibliát Sárospatakon

Ötszáz perces biblia-felolvasást tartanak a sárospataki református gyülekezet tagjai vasárnap, a 10 órakor kezdődő istentisztelet után.

A reformáció ötszáz éves jubileuma alkalmából meghirdetett eseményen a helyi református közösség ötven tagja olvas fel a szentírásból - közölte az MTI-vel Mátyás Péter főgondnok.

Az istentisztelet után a gyülekezet átvonul a várudvarra, ahol megkezdik a felolvasást. A résztvevők előre megkapták az általuk tolmácsolandó igeszakaszt Fodor Ferenc lelkipásztortól.

A főgondnok elmondta: a felolvasás este fél nyolcig tart, akkor az esemény a debreceni Őrálló együttes koncertjével folytatódik a Makovecz-téren. A zenei program egy rövid időre megszakad, amikor az ifjúsági evangelizáció keretében a résztvevők meghallgatják Pál László tápiószőlősi lelkipásztor igehirdetését.

Címkék: biblia, Sárospatak

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.