Hírek
2022. Október 17. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Rászólt az eladó a rablóra, hogy a kisebb kiszerelésű bort lophatja csak el
Az Egri Járási Ügyészség bíróság elé állította azt az ötvenes éveiben járó férfit, aki szerdán egy 26 centiméteres késsel a kezében rabolt el egy palack bort egy Heves megyei dohányboltból.
A tettes a bűncselekmény elkövetése után nem sokkal rendőrkézre került, a kihallgatását követően őrizetbe vették, majd az ügyészség a tegnapi napon soron kívül bíróság elé állította.
A vád szerint a gyanúsított kora délután ment be az üzletbe, ahol megvárta, amíg az előtte álló vevő távozik, majd a pult mögé lavírozta magát és ott a műanyag nyelű konyhakését előkapva rátámadt a meglepett eladóra. A nála jóval fiatalabb sértettnek rövid tusakodás után sikerült elhárítania a támadást, de az erőszaknak csak akkor lett vége, amikor megígérte a férfinak, hogy elvihet egy üveg bort, ha nem bántja őt. Erre a rabló nyomban magához vett egy kétliteres borospalackot a polcról, ám a megtámadott eladó rákiáltott, hogy ő csupán egy literes flaskára gondolt, a két liter szerinte már túlzás lenne.
A terhelt erre kicserélte a bort egy kisebb kiszerelésűre, majd azzal a kezében elhagyta a tetthelyet.
Az ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettével vádolta az elkövetőt, akivel szemben a törvényi 5 éves minimumot meghaladó tartamú szabadságvesztés büntetés kiszabására tett indítványt a tárgyaláson. A bíróság egyetértett a végrehajtandó szabadságvesztésre tett indítvánnyal, de annak mértékét csupán három és fél évben határozta meg, ezért az ügyész súlyosításért jelentett be fellebbezést a tárgyalás végén. A vádlott és védője ugyanakkor enyhítésért fellebbezett, így az ügyben majd az Egri Törvényszék hoz jogerős döntést.
A videón a biztonsági kamera felvételének a közvetlen támadás utáni részlete látható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
